E-Ticaretinizin Ödeme Seçeneklerine Kripto Para Birimlerini Dahil Etmek İçin 5 Neden

Giriş

Kripto para birimleri her zamankinden daha popüler hale geliyor ve bunun iyi bir nedeni var. Geleneksel ödeme yöntemlerine göre bir takım avantajlar sunarlar. İşte kripto para birimlerini e-ticaret mağazanız için bir seçenek olarak kabul etmeyi düşünmeniz için beş neden:

Düşük vergi veya hiç vergi yok

Kripto para birimleri vergilere veya döviz kurlarına tabi değildir. Bu, farklı vergi yasalarına ve para birimlerine sahip ülkelerde iş yapma maliyetini azalttığı için onları uluslararası ödemeler için ideal kılar.

Yeni müşteriler kazanın

Kripto para birimleri, yeni müşterileri çekmek ve geri gelmelerini sağlamak için harika bir yoldur. Aslında, yeni işler getirmenin ve geliri artırmanın etkili bir yolunu arıyorsanız, kripto para birimi cevap olabilir.

Kripto para birimi, son yıllarda daha fazla insanın kredi kartları veya nakit gibi geleneksel ödeme biçimlerine göre potansiyel faydalarını görmesiyle yükselişe geçti. Bu, kripto para biriminin hem tüketiciler hem de işletmeler için çekici bir seçenek haline geldiğini inkar etmenin mümkün olmadığı anlamına geliyor - ve sadece daha da büyüyor!

Kripto para birimi kullanmak çevrimiçi dolandırıcılığı önler ve müşteri deneyimini geliştirir

Kripto para birimleri döviz kurlarına, vergilere veya kredi kartı ücretlerine tabi değildir. Bu, onları uluslararası ödemeler için ideal kılar, çünkü kendi para birimlerinin değerine bağlı değildirler. Ayrıca, işlemlere herhangi bir üçüncü taraf dahil etmezler, bu da yüksek komisyonlar ödemekten veya bilgilerinizin başkalarıyla paylaşılmasından kaçınmanıza olanak tanır.

Kripto para birimi, sınırlar arasında satılan mal veya hizmetler (çevrimiçi kitaplar gibi) için çevrimiçi alışveriş yaparken kredi kartı veya PayPal gibi geleneksel ödeme yöntemlerinin yerine kullanılabilir.

Uluslararası ödemeler sorun değil. Kripto para birimleri döviz kurlarına tabi değildir, bu da onları uluslararası ödemeler için ideal kılar

Kripto para birimleri döviz kurlarına tabi değildir, bu da onları uluslararası ödemeler için ideal kılar.

Bunun nedeni, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin sabit bir arza sahip olmasıdır, bu da her madalyonun fiyatının başlangıç değerinde sabitlendiği ve dalgalanmadığı anlamına gelir. Bu, bir para birimini diğerine dönüştürmek için, herhangi bir gerçek işlem yapmadan önce bu iki para birimi arasındaki dönüşüm oranını hesaplamanız gerektiği anlamına gelir.

Kripto para birimini e-ticaret mağazanızda ödeme seçeneği olarak kabul ederseniz, uluslararası bir işlem sürecinde bir para biriminden diğerine dönüştürme ile ilgili döviz kurları veya ücretlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadan dünyanın herhangi bir yerinde mal ve hizmet satabilirsiniz.

Kripto satın almak çok basit ve hızlıdır

Kripto para birimlerinin kullanımı kolaydır. Bunlar cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya tabletinizden satın alınabilir ve satılabilir. Bir Apple veya Android cihazınız varsa, kredi kartınızla veya nakit paranızla ofislerinde (hatta çevrimiçi) şahsen kripto para birimleri satın almanız çok basittir. Satın almadan önce kripto para birimi hakkında herhangi bir özel beceri veya bilgiye ihtiyacınız yoktur - sadece bir kredi kartına ve kimlik doğrulamasına ihtiyacınız vardır!

Bilgisayarınızda kripto satın almak için gereken tek şey, Coinbase gibi bir değişim platformu açmak ve söz konusu değişim platformuyla ilişkili hesaba giriş yapmak, böylece kimin ne kadar kripto para birimine sahip olduğunu bilmek; daha sonra, yaşadıkları yere bağlı olarak ABD doları, avro vb. kullanılarak ne kadar para biriminin (ve hangi belirli madeni paranın) satın alınacağını seçerken "satın al" ı tıklamanız yeterlidir; Tamamlandığında, "Siparişi Onayla" düğmesini tıklayın, ardından başarılı bir satın alma işleminin yapıldığını belirten bir onay e-postası alana kadar bekleyin. Başarıyla tamamlanan bir işlem oluştu. başarıyla tamamlanan özel anahtar güvenli bir yerde saklanır güvenli bir yerde şifrelenir açıklanmayan konum açıklanmayan konum açıklanmayan konum açıklanmayan konum

Son

Kripto para birimlerinin kullanımı çok kolaydır ve geleneksel ödeme yöntemlerine göre birçok avantajı vardır. Kullanımları, işletmenizin büyümesine ve müşteriler için daha çekici hale gelmesine yardımcı olacaktır. E-ticaret mağazanıza kripto para birimi ödemeleri eklemeyi düşünüyorsanız, uzun vadede faydalı olabileceğinin beş nedenine bir göz atın!